10 речей для походів


10 речей для походів

Похід в гори – це своєрідна самоізоляція та можливість психологічно відпочити від постійного нагнітання ситуації навколо пандемії. 

Багато людей вирушають у Карпати підкорювати гірські вершини та насолоджуватись надзвичайними краєвидами і вражаючою природою.

Якщо Ви обираєте активний відпочинок з рюкзаком за спиною та ночівлею в наметах, пам’ятайте про 10 речей, які варто перевірити перед походом.

1.     Маршрут — Мапа

Для того, щоб Ваш похід не закінчився, практично не розпочавшись, обов’язково добре сплануйте маршрут, перевірте мапу та її актуальність.

Якщо Ви користуєтеся не електронними мапами, то варто захистити мапу, обклеїти її скотчем, для того, щоб вона не промокла, чи не порвалась. І завжди тримати її біля себе.

Про запланований маршрут потрібно повідомити у ДСНС (а саме – «зареєструвати групу»), також там зможуть розказати про деталі та нюанси вибраного Вами маршруту.

2.     Одяг та взуття

Погода у Карпатах дуже мінлива. Протягом доби може бути як дуже жарко, так і дуже холодно. Тому слід бути готовим до різких змін погоди. Обов’язково перевірте чи відповідний у вас одяг та взуття.

Найкраще взуття – це трекінгові черевики або кросівки. Підходять також міцні шкіряні черевики. Ну і на крайній випадок – звичайні кросівки чи кеди.

Весь одяг краще тримати у водонепроникному пакеті, гермомішку, або хоча б звичайному пакеті для захисту від вологи. Бажано взяти непромокну накидку, або ж пончо, що накривають вас разом із рюкзаком, бо дощити у Карпатах може практично щодня.

3.     Зв’язок

Найчастіше люди забувають, що про похід потрібно попередити своїх близьких та рідних. Розказати коли та куди Ви їдете, на скільки днів, коли та як плануєте повертатись.

Пам’ятайте, що телефон потрібно тримати постійно зарядженим. Використовуйте додаткові джерела живлення (Powerbank).

У нагоді можуть стати комбіновані пристрої, що мають сонячну батарею. Також варто використовувати радіостанції, якщо Ваша група налічує п’ять та більше осіб.

Пам’ятайте, що зв’язок як повітря, коли воно є – його не помічають, а от коли немає – тоді стає важко.

Бережіть нерви собі та своїм близьким.

4.     Кружка, ложка, миска, ніж

Як показує практика саме ці речі, люди забувають найчастіше. І якщо ви подорожуєте з друзями, то вечерю із спільного казана спільною ложкою може лише зблизити вас. Але якщо з вами малознайомі люди – ситуація доволі неприємна. Не беріть із собою важкий посуд, та посуд, що б’ється. Ніж бажано мати складний.

5.     Намет

Щоб витримувати всі зливи та шквальні вітри, які можливі на висоті, намет повинен бути не важкий, водонепроникним, вітростійким та дво-тентовим.

Верхній тент – водонепроникний. Нижній – це москітна сітка із водонепроникним дном. Намет має бути оснащений дюралюмінієвими або фіберпластовими дугами та надійними “відтяжками”. І в ньому ви зможете запросто перечекати проливний дощ та  сильний вітер.

Якщо у вас немає такого намету, підіть у спеціалізований магазин і візьміть його на прокат. Там вам порадять модель, яка вам найбільше підходить. Для того, щоб рівномірно розподілити вагу між учасниками походу, намет можна поділити на дві (верхній тент+дуги; москітна сітка+кілочки) так і три (окремо тент, москітка, дуги+ кілочки) частини.

6.     Засоби для приготування їжі

Якщо Ви збираєтесь в похід, що буде проходити вище зони лісу – візьміть із собою пальник. Якщо ж ночівлі заплановані біля дров – не забудьте сокиру і сірники чи запальничку. І ще не забудьте про казанок , він один на всіх.

7.     Аптечка

Більшість туристів свідомо нехтують аптечкою. Але ми наполегливо рекомендуємо Вам взяти найнеобхідніші препарати із собою.

  • Знеболювальні таблетки
  • Таблетки від болю живота
  • Антисептик
  • Бинт
  • Пластер
  • Таблетки від алергії

Якщо у вас є особисті медикаменти – обов’язково беріть їх з собою.

8.     Ліхтарик 

Так, ви можете його жодного разу не використати. А ще він може врятувати вам життя. В умовах поганої видимості людину значно легше знайти за світлом. Ну і звісно, ви можете присвітити собі, щоб вночі знайти потрібну річ у наплічнику (рюкзаку).

9.     Ремнабір

Похід – це місце, де не всі речі проходять перевірку на міцність. Тому  бажано мати такі речі, як:

  • скотч або ізоляційна стрічка;
  • голка, нитка;
  • шнурівка, мотузки.

За допомогою цих речей ви зможете полагодити майже все, що не витримає навантаження.

10.  Наплічник (Рюкзак)

Чоловічий рюкзак повинен бути не менше 80 літрів. Жіночий – близько 60. Всі речі і спорядження мають поміщатися всередину рюкзака. Підвішені зовні речі можуть бути недостатньо закріпленими і Ви ризикуєте загубити їх під час походу. Але варто пам’ятати, чим більший рюкзак – тим більше туди залазить речей… і його треба нести на власних плечах…

Про запланований маршрут потрібно повідомити у ДСНС (а саме – «зареєструвати групу»), також там зможуть розказати про деталі та нюанси вибраного Вами маршруту.